اولین و مهم ترین شعار موسسه بین المللی آدرین ارایه خدمات لوکس و منحصر ه فرد آموزشی با بالاترین کیفیت و فراتر از انتظار دانشجویان است.در همین راستا موسسه بزرگ ادرین اولین موسسه آموزش زبان آنگلیسی در دنیا میباشد که در کنار کلاس های اصلی خود کلاس های جانبی با سرفصل های متنوع و بهترین کیفیت در راستای ارتقای هرچه بهتر مهارت های زبانی به دانشجویان ارایه کرده است. به خود می‌بالیم که به عنوان پیشتاز عرصه آموزش و در راستا عملی نمودن شعار خود توانستیم بیش از 15 عنوان کلاس جانبی با بیش از 150 ساعت در هفته را به صورت کاملا رایگان مختص زبان آموزان موسسه آدرین برگزار نماییم..
به باور ما، فراگیری زبان انگلیسی فعالیتی تک بعدی و صرفا محدود به روش‌های سنتی نیست که تنها در کلاس‌های آموزشی انجام شود، و بسته به نیاز و روحیه افراد، هر فعالیتی که به نوعی به زبان انگلیسی مربوط باشد می‌تواند تاثیر بزرگی روی پیشرفت آنان بگذارد و این مورد نیز یکی دیگر از دلایلی بود که تصمیم گرفتیم در کنار کلاس‌های اصلی آموزشی، از دوره‌های جانبی مختلف نیز برای بهبود دانش زبانی شما استفاده کنیم.
در این دوره‌های جانبی، فرصتی خواهید یافت تا آنچه در کلاس‌های اصلی یادگرفته‌اید را در فضایی متفاوت و دوستانه‌تر در عمل استفاده کرده و با یادگیری نکاتی جذاب و سودمند، برای کلاس‌ اصلی خود یا در زندگی روزمره حرفی متفاوت برای گفتن داشته باشید!

استادان به کارگرفته شده در این کلاس ها همگی از اساتید برتر موسسه آدرین و دنیا بوده و به راحتی اهداف آموزشی کلاس را پیاده سازی می‌کنند.
این کلاس ها یکی از بزرگترین نقاط قوت موسسه هستند که باعث شده میزان پیشرفت زبان آموزان در مهارت های مختلف علی‌الخصوص مهارت مکالمه چندین برابر گردد.
کلاس های جانبی برای هر رده سنی و هر سطحی به صورت جداگانه برگزار میگردد و صرفا مختص دانشجویان خود موسسه میباشد که در حال سپری نمودن کلاس های گروهی یا خصوصی موسسه هستند.

• پشتیبانی 24 ساعته:
در راستای ارایه خدماتی لوکس و فراتر از انتظار دانشجویان،موسسه بزرگ آدرین نوعی جدید از پشتیبانی را به دانشجویان خود ارایه کرده است.هر موقع و هر سوال درسی که داشته بشید میتوانید از مدرس خود یا از یکی از کارشناسان موسسه از طریق پروفایل اختصاصی خود سوال نمایید و در کوتاه ترین زمان ممکن به شما پاسخ داده خواهد شد.
اولین مسیر پشتیبانی از طریق مسنجر اختصاصی موسسه میباشد که مدرس شما و دیگر همکلاسی هایتان در آن عضو هستند و مدرس شما جوابگوی تمامی سوالات درسی شما خواهد بود.
دومین مسیر پشتبانی از طریق سامانه “کمک کن” میباشد که راه ارتباطی شما با کارشناسان خبره زبان آنگلیسی موسسه آدرین میباشد.
اگر از ترم های گذشته یا سطوح پایه مسایلی هست که متوجه نشده اید و یا فراموش کرده اید،اگر نیاز به برنامه ریزی تحصیلی دارید ،اگر در نحوه مطالعه خود مشکلی سوالی دارید و هر مورد مرتبط دیگر را میتوانید از طریق این سامانه از حرفه ای ترین کارشناسان موسسه آدرین سوال نمایید و مطمئن باشید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ داده خواهد شد.