دوره های ترمیک نوجوان

اهداف اصلی دوره های ترمیک نوجوانان
در دوره‌ های ترمیک نوجوانان، تمرکز بر تدریس هر 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی Reading) ،Writing،Listening،(Speakingبه علاوه تمامی زیر مهارت ها نیز مورد توجه قرار خواهند گرفت.
با توجه به سیاست‌های کلی موسسه زبان آدرین، این دوره تاکید بسیار ویژه‌ای بر روی تقویت مهارت گفتاری (مکالمه زبان انگلیسی) زبان آموزان دارد تا بتوانند پس از طی هر ترم به راحتی از تمامی ساختارها و کلمات نو آموخته خود در مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنند.
به علاوه، زیر مهارت های زبانی نیز از قبیل دستور زبان(Grammar)، واژگان(Vocabulary)، تلفظ(Pronunciation) ،هم‌آیی(Collocation) و کار گفت‌ها (Speech acts) نیز در این دوره مورد توجه قرار گرفته و تقویت می‌شوند.
از آنجا که بر اساس اصول آموزشی زبان آموز محور (Learner-Centered Teaching)، دانشجو در کانون اصلی توجه است، پژوهش‌ها نشان می‌دهند که متغیر های شخصی زبان‌آموزان از جمله متغیرهای شخصیتی (Personality Variables)، تفاوت‌های فردی (Individual Differences) و مهارت‌های فردی (Personal Skills) تاثیر فراوانی بر میزان پیشرفت زبان آموزان در زبان دوم دارند.
جدا از مهارت‌های زبانی، زبان‌آموزان به تقویت مهارت‌های فرازبانی نیز نیاز دارند تا بتوانند از زبان نوآموخته به بهترین شکل استفاده کنند.
علاوه بر موارد فوق، دوره‌های آموزشی موسسه زبان آدرین پیشرفت مــهارت‌های متــعددی از جــمله Critical Thinking (تفکر انتقادی) Reflective Thinking (تفکر انعکاسی)، Autonomy (خود گردانی)، Self-efficiency (خود کارامدی)، Accountability (مسئولیت پذیری)، Motivation (انگیزش) و Self-evaluation (خود ارزیابی) را در دستور کار خود قرارداده است.
از دیگر ویژگی‌های مهم دوره آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان، آماده‌سازی آنان برای شرکت در آزمون‌های بین المللی مانند KET, PET,FCE, CAE, CPE است. به عبارت دیگر، زبان آموزان پس از گذراندن سطوح مربوطه (طبق چارت آموزشی) خواهند توانست در این آزمون‌ها شرکت کنند

کتاب های دوره
منابع آموزشی زبان انگلیسی دوره های ترمیک نوجوانان در موسسه زبان آدرین، کتاب‌های Solutions از دانشگاه آکسفورد هستند که با اهداف بالا مطابقت کامل داشته و زبان آموزان می‌توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و بالاترین بازدهی به اهداف خود برسند.

تعداد جلسات دوره
هر ترم نوجوانان شامل 20 جلسه کلاس اصلی و 10 جلسه کلاس های جانبی رایگان (اختیاری) می باشد.

تعداد نفرات
با توجه به اهمیت تقویت مهارت مکالمه و اختصاص زمان کافی به زبان‌آموزان برای صحبت کردن، تعداد نفرات هر کلاس به صورت 6 تا 8 نفر است.

ویژگی های دوره های ترمیک نوجوانان

• تعداد نفرات محدود و مناسب
• امکان انتخاب روز و ساعت توسط زبان آموزان و به صورت هماهنگ با ساعات مدارس
• حضور مجرب‌ترین استادان بین المللی آموزش زبان انگلیسی
• تاکید بر روی آموزش مکالمه انگلیسی
• مشاوره‌های منظم و پشتیبانی آموزشی مستمر در طول دوره
• ارائه کلاس‌ های جانبی رایگان
• برگزاری کلاس‌ های رفع اشکال فردی رایگان
• آماده‌سازی زبان آموزان برای شرکت در آزمون‌ های بین‌المللی
• استفاده از به روزترین منابع آموزشی
• بهره بردن از کتاب‌ های کمک آموزشی تالیف شده توسط گروه آموزشی موسسه زبان آدرین

مدرسین دوره های ترمیک نوجوانان

استادانی که در موسسه زبان آدرین مشغول آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان هستند، از جمله برترین مدرسین بین المللی هستند که مهر تایید به کارنامه علمی آنها زده شده است.
تمامی استادان موسسه بزرگ آدرین دارای شرایط زیر هستند:
1-دارای مدارک دانشگاهی کارشناسی ارشد و دکترا در گرایش‌های زبان انگلیسی (صرفاً آموزش و ادبیات انگلیسی) بوده
2-دارای یکی از مدارک بین المللی آموزش زبان انگلیسی(CELTA,DELTA)
3-دارا بودن حداقل 8 سال سابقه تدریس حرفه‌ای زبان انگلیسی به صورت بین المللی
4-آشنایی کامل به روانشناسی تدریس و سپری کردن این دوره ها

پشتیبانی فردی آموزشی
یکی از امتیازات مهم دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان، پشتیبانی رایگان آموزشی است.
سه سوپروایزر فعال اختصاصا فقط برای دپارتمان نوجوانان بصورت تمام وقت از ساعت 9:30 صبح تا 8:30 شب در موسسه حضور داشته و همواره آماده ارائه مشاوره‌ها و راهنمایی آموزشی به زبان آموزان هستند.
کلیه زبان آموزان هر زمان که نیاز داشته باشند می توانند با سوپروایزرهای موسسه زبان آدرین از طریق پرتال خود مشاوره داشته و سوالات یا مشکلات احتمالی خود را با آنها در میان بگذارند.
در پشتیبانی آموزشی آدرین هرگاه نیاز به برگزاری کلاس های جبرانی باشد این کلاس ها به صورت خصوصی و کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

آشنایی با امتحانات دوره های ترمیک نوجوانان
در این دوره یک آزمون میان ترم و یک آزمون پایان ترم از زبان آموزان گرفته می شود:
آزمون میان ترم: این آزمون به صورت کتبی توسط یکی از سوپروایزرین موسسه در نیمه ترم برگزار می گردد و نقاط قوت و ضعف زبان آموزان به صورت انفرادی به ایشان گزارش داده می شود.این امتحان به زبان آموزان این فرصت را می دهد که سطح علمی خود را محک بزنند.
آزمون پایان ترم:این آزمون هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی برگزار می گردد.آزمون شفاهی توسط سوپروایزرین موسسه برگزار می گردد و امتحان کتبی نیز در زمان مقرر شده در سالن امتحانات موسسه برگزار خواهد شد و پس از پایان ترم زبان آموز گزارش دقیقی از نقاط قوت و ضعف خود از سوپروایزر مربوطه دریافت خواهد کرد.
تمامی زبان آموزان در پایان هر ترم و پس از گذراندن آزمون کتبی، برای آزمون شفاهی و ارزیابی مهارت‌های مکالمه، به یکی از سوپروایزرهای موسسه معرفی می‌شوند.
در این آزمون، میزان پیشرفت زبان آموز سنجیده شده و درباره نقاط ضعف و قوت با آنان صحبت می‌شود. در صورت عدم پیشرفت مورد انتظار، مشکلات و علل این امر بررسی شده و راهکارهایی برای حل آن ارائه می‌شود.
این آزمون‌های شفاهی که هر ترم برگزار می‌شوند، هم به زبان آموزان فرصتی می دهند تا میزان پیشرفت خود را در مکالمه محک بزنند و هم به متخصصان آموزشگاه امکان می‌دهد که به طور منظم و مداوم پیشرفت زبان آموزان را رصد کنند.