دوره های ترمیک کودک

اهداف اصلی دوره های ترمیک کودکان
دوره های ترمیک کودکان، حاصل سال‌ها تحقیق و تلاش گروه بزرگی از استادان و کارشناسان رده سنی کودک موسسه بزرگ آدرین است.
در این دوره‌ها تمرکز بر تدریس هر 4 مهارت اصلی زبان انگلیسی Reading )،Writing ،Listening ، (Speaking و زیرمهارت‌های ( Vocabulary،Grammar،Pronunciation ) است.
البته با توجه به سیاست‌های کلی موسسه زبان آدرین، این دوره تاکید بسیار ویژه‌ای بر روی تقویت مهارت گفتاری (مکالمه زبان انگلیسی) زبان آموزان دارد تا بتوانند پس از طی هر ترم به راحتی از تمامی ساختارها و کلمات نو آموخته خود در مکالمه زبان انگلیسی به صورت کاربردی استفاده کنند.
از دیگر اهداف اصلی آموزشی موسسه زبان آدرین در دوره‌ های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، علاقمند کردن آنها به یادگیری زبان انگلیسی است.
به همین خاطر، اولویت اصلی کار در دوره‌های مخصوص کودکان این خواهد بود که آنها احساس کاملا متفاوتی نسبت به کلاس‌های مدرسه داشته و خودِ کودکان مشتاق به یادگیری و همکاری با اساتید شوند.
در این راستا، برای بهبود کلیه مهارت‌های زبانی این گروه سنی مخصوصا در ترم‌های اولیه، تدریس از طریق شعر و بازی‌های آموزشی(Gamification) صورت می‌گیرد.
شایان ذکر است در دپارتمان کودکان موسسه زبان آدرین در کنار چندین سوپروایزر و کارشناس مجرب زبان انگلیسی ، گروهی از مجرب‌ترین روانشناسان کودک کلیه فعالیت‌ های آموزشی موسسه را از نظر روانشناختی زیر نظر گرفته تا در کنار پربار و استاندارد بودن آموزش‌ها، علاقمندی کودکان به زبان انگلیسی حفظ شده و شخصیت آموزشی آنان نیز به خوبی رشد کند.
از آنجا که بر اساس اصول آموزشی زبان آموز محور (Learner-Centered Teaching)، دانشجو در کانون اصلی توجه است، پژوهش‌ها نشان می‌دهند که متغیر های شخصی زبان‌آموزان از جمله متغیرهای شخصیتی (Personality Variables)، تفاوت‌های فردی (Individual Differences) و مهارت‌های فردی (Personal Skills) تاثیر فراوانی بر میزان پیشرفت زبان اموزان در زبان دوم دارند که این نیز توسط استادان حرفه‌ای موسسه زبان آدرین در نظر گرفته می‌شود.
از دیگر ویژگی‌های مهم این دوره، آماده‌سازی زبان آموزان برای شرکت در آزمون‌ های بین المللی مانند YLE، KETو PET است.
به عبارت دیگر، زبان آموزان پس از گذراندن سطوح مربوطه (طبق چارت آموزشی) می‌توانند در این آزمون‌ها شرکت کنند.

کتاب های دوره

منابع آموزشی دوره ترمیک کودکان در موسسه زبان آدرین ،کتاب‌های First Friends و Family & Friends از سری کتب دانشگاه آکسفورد هستند که کاملا با اهداف دوره مطابق بوده و زبان آموزان می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بالاترین بازدهی به اهداف خود برسند.
این کتاب‌ها یکی از کتب استاندارد و پرطرفدار آموزش زبان انگلیسی برای کودکان رده سنی 7 تا 12 سال هستند که تمامی فاکتورهای آموزشی لازم در آنها رعایت شده است.در کنار کتب مذکور کتب جانبی دیگری مانند کتاب های داستان و …. نیز با زبان آموزان کار می گردد.

تعداد نفرات

با توجه به اهمیت تقویت مهارت مکالمه زبان انگلیسی و اختصاص زمان کافی به زبان آموزان برای صحبت کردن، تعداد نفرات هر کلاس به صورت 6 تا 8 نفره در نظر گرفته شده است.
تعداد جلسات
تعداد جلسات دوره‌ ترمیک کودکان 17 تا 20 جلسه است که 2 جلسه آخر هر ترم صرفا مختص به بحث آزاد بوده که در آن تمام تلاش بر فعال سازی ساختارها و کلمات نوآموخته در طول ترم در مکالمات زبان آموزان است.
ویژگی های دوره های ترمیک کودکان
• تعداد نفرات محدود مناسب 6الی 8 نفر
• امکان انتخاب روز و ساعت توسط زبان آموزان هماهنگ با ساعات مدارس
• استفاده از مجرب‌ ترین استادان آموزش زبان انگلیسی
• استفاده از مجرب‌ترین روانشناسان کودک جهت نظارت بر امور آموزشی
• مشاوره‌های منظم و پشتیبانی آموزشی مستمر در طول دوره
• برگزاری کلاس‌های جانبی رایگان
• برگزاری کلاس‌های رفع اشکال فردی رایگان
• آماده سازی زبان آموزان برای شرکت در آزمون‌های بین المللی
• استفاده از بروزترین منابع آموزشی
• بهره بردن از کتاب‌های کمک آموزشی تالیف شده توسط گروه آموزشی آدرین

کلاس ها و خدمات جانبی رایگان

اولین و مهم ترین شعار موسسه دوری از کارکرد با اهداف بیزنس محور و ارائه بالاترین خدمات با بهترین کیفیت ممکن است. به خود می بالیم که همواره بر شعار و سیاست های خود پایبند بوده و هستیم و در این راستا توانستیم بیش از 15 عنوان کلاس جانبی با بیش از 70 ساعت در هفته را به صورت کاملا رایگان اختیاری مختص زبان آموزان آدرین برگزار نماییم. به جرات می‌توان گفت مجموعه آدرین تنها موسسه زبان در دنیا است که اینگونه کلاس هایی را ارائه می دهد. در کنار این مورد فعالیت‌های دپارتمان کودکان آموزشگاه زبان انگلیسی آدرین، چیزی فراتر از برگزاری دوره‌های اصلی آموزشی و دوره‌های مخصوص آمادگی برای آزمون‌های بین‌المللی است.
به باور ما، فراگیری زبان انگلیسی فعالیتی تک بعدی و صرفا محدود به روش‌های سنتی نیست که تنها در کلاس‌های آموزشی انجام شود، و بسته به نیاز و روحیه افراد، هر فعالیتی که به نوعی به زبان انگلیسی مربوط باشد می‌تواند تاثیر بزرگی روی پیشرفت آنان بگذارد و این مورد نیز یکی دیگر از دلایلی بود که تصمیم گرفتیم در کنار کلاس‌های اصلی آموزشی، از دوره‌های جانبی مختلف نیز برای بهبود دانش زبانی شما استفاده کنیم.
در این دوره‌های جانبی،زبان آموزان فرصتی خواهند یافت تا آنچه در کلاس‌های اصلی یادگرفته‌اند را در فضایی متفاوت و دوستانه‌تر در عمل استفاده کرده و با یادگیری نکاتی جذاب و سودمند، برای کلاس‌ اصلی خود یا در زندگی روزمره حرفی متفاوت برای گفتن داشته باشند!
اساتید به کارگرفته شده در این کلاس ها همگی از اساتید برتر آدرین و دنیا بوده و به راحتی اهداف آموزشی کلاس را پیاده سازی می کنند.
این کلاس ها یکی از بزرگترین نقاط قوت آدرین محسوب می‌شوند که باعث شده‌اند میزان پیشرفت زبان آموزان در مهارت های مختلف مخصوصا مهارت مکالمه چندین برابر شود.
این دوره ها فقط مختص زبان آموزان آدرین بوده و تمامی زبان آموزان دوره های کودکان می‌توانند مادامی که زبان آموز موسسه هستند از این کلاس ها استفاده نمایند.

آشنایی با امتحانات دوره های ترمیک کودکان

در این دوره یک آزمون میان ترم و یک آزمون پایان ترم از زبان آموزان گرفته می شود:
آزمون میان ترم: این آزمون به صورت کتبی توسط یکی از سوپروایزرین موسسه در نیمه ترم برگزار می گردد و نقاط قوت و ضعف زبان آموزان به صورت انفرادی به ایشان گزارش داده می شود.این امتحان به زبان آموزان این فرصت را می دهد که سطح علمی خود را محک بزنند.
آزمون پایان ترم:این آزمون هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی برگزار می گردد.آزمون شفاهی توسط سوپروایزرین موسسه برگزار می گردد و امتحان کتبی نیز در زمان مقرر شده در سالن امتحانات موسسه برگزار خواهد شد و پس از پایان ترم زبان آموز گزارش دقیقی از نقاط قوت و ضعف خود از سوپروایزر مربوطه دریافت خواهد کرد.

گزارش دهی به والدین

ما به عنوان موسسه پیشرو در رضایتمندی مشتری، برای اولیای زبان‌آموزان جایگاه بسیار ویژه ای قائل بوده و وظیفه خود می‌دانیم که اولیا کاملا در جریان روند آموزشی و میزان پیشرفت فرزند خود قرار گیرند.
شما اولیای عزیز در دوره های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان می‌توانید به صورت هر جلسه از روند کلاس و میزان پیشرفت زبان آموز خود و ارائه نظرات به وسیله بخش مربوطه در پرتال زبان آموز اقدام نمایی.
این قسمت طوری طراحی شده که اولیا دقیقا می توانند با هر بار مراجعه از چند و چون کلاس ، موارد تدریس شده در کلاس و میزان پیشرفت زبان آموز آگاه شده و نظرات خود را برای استاد مربوطه انعکاس دهند.
در کنار این موضوع، اولیا در ایتدای هر ترم از تکالیف کودک مطلع خواهند شد که در این قسمت تکالیف محوله به زبان آموز در هر جلسه ذکر شده تا اولیا در صورت تمایل بتوانند بر فعالیت در منزل فرزند خود نظارت داشته باشند.